KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 11061290
nr 1106 1290
Egron Lundgren
(1815-1875), Sverige
Blyertsteckningar, 2 st, Egron Lundgren (1815-1875), Förlagor till "Svenska Folksagor", "Den förtrollade grodan" (sid 184), och "Pojken som åt ikapp med jätten", lösa blad, bladets mått: 19x20 & 18x17
Kondition: slitage, fläckar
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 1 maj 2017
kl 20:46:23
26/4 23:17:03
Egron Lundgren
Läs mer om Egron Lundgren