KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 11061290

nr 1106 1290

Egron Lundgren

(1815-1875), Sverige

Blyertsteckningar, 2 st, Egron Lundgren (1815-1875), Förlagor till "Svenska Folksagor", "Den förtrollade grodan" (sid 184), och "Pojken som åt ikapp med jätten", lösa blad, bladets mått: 19x20 & 18x17

Kondition: slitage, fläckar

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 1 maj 2017
kl 20:46:23

26/4 23:17:03 1      Vinnande bud

Egron Lundgren

Läs mer om Egron Lundgren